Dünyayı Güzelleştiren Kadınlara…

Bu yazıyı hem çalışan hem de evinde düzen ve tertibi sağlamaya çalışan bir kadın olarak kaleme alıyorum…

Toplumumuzda genel olarak şöyle bir imaj var: Kadın bir meslek sahibi de olsa, mesleğini iyi icra etmekle birlikte, evinde tertipli ve düzenli olmalıdır. Aynı zamanda bakımlı da olmalı kadın dediğin. Eğer bir de anne ve eş ise çocuklarına iyi bir anne, eşine karşı da ilgili bir kadın olmalı. Ne çok “olmalı”, “yapmalı” şeklinde hayatımızda zorunluluklar oluşturmuşuz. Oysa mükemmel olmak zorunda değiliz. Ya da en azından hepsinde mükemmel olmak zorunda değiliz…Az önce evimin yüzeysel temizliğini yaparken bunları düşündüm. Belki “ev temizliği ilham vericiymiş” diye düşünebilirsiniz. Ama temiz ve hijyenik evimde mikropları ve tozları düşünmeden ayaklarımı uzatıp kahvemi yudumlarken bundan daha fazlasını yapabiliyorum.

Özellikle bahar aylarında yoğunlaşan polen ve tozlar, benim gibi temizlik hassasiyeti olanların baş düşmanı haline gelir. Ne denli dikkatli olsanız da detaylı ve ayrıntılı temizlik yapılması gerekmektedir. Eşyaların, dolapların çekilmesi; camlar, kapılar ve pervazları ile balkonların, sinekliklerin, döşemelerin silinmesi ve hatta yıkanması; banyo ve mutfağın köşe bucak temizlenmesi zahmetli işlerdir. Ve kimi zaman bu işler belimizi sakatlamaya kadar giden sorunlara da neden olabilirler. Üstelik en değerli şey olan “zamanımızın” kaybı da cabası… Oysa evde yaşayan diğerleri tarafından, hiçbir zaman kıymetinin bilinmediği, bu ev işleri yerine, hayatınızı güzelleştirmek ve anlam katmak için pek çok şey yapabilirsiniz… Ya da hiçbir şey yapmayarak huzurlu ve dingin bir günü kendinize armağan da edebilirsiniz. Mesela ben, doğum günlerimde “evimi temizleterek” kendimi mutlu ederim. Sevdiklerim için de başvurduğum bir hediyedir bu.

Sizi çok iyi anlıyorum sevgili Kadınlar… Ve bu yüzden sizler için Beta Temizlik olarak kampanyalar hazırladık… Dünyayı ve hayatı güzelleştiren siz kadınların evlerini ve yaşam mekanlarını da biz güzelleştirelim istiyoruz…

Kampanya ayrıntılarımız:“Ev işleri öldürmez ama neden risk alalım ki?” 😊


Beta Temizlik, sağlıklı, hijyenik ve tüm olumsuzluklardan arınmış günler diler…0 görüntüleme